Salon optyczny to nie sklep z okularami

Salonów optycznych jest u nas od groma. Prześcigają się promocji swoich usług. Dla przeciętnego klienta wybór optyka może być problematyczny. Na co powinien zwrócić uwagę człowiek wybierając salon optyczny? Specjalnie da was przygotowaliśmy poradnik który pomoże wam wybrać optyka z prawdziwego zdarzenia. Zapraszam do lektury.

Przygotuj listę

Swoje poszukiwania przede wszystkim rozpocznij od przygotowania listy salonów które chcesz odwiedzić. Ważne jest aby odwiedzić je mniej więcej w tym samym czasie aby porównać oferty na bieżąco. Staraj się unikać dużych salonów optycznych. Wynika z sposobu podejścia do klienta. Często bywa tak że oferta jest bardzo atrakcyjna jednak w razie problemów ze sprzętem jesteś jednym z wielu klientów.

Obsługa klienta

Pierwsza rzecz na jaką powinieneś zwrócić uwagę to podejście do klienta. Budowanie dobrej relacji z klientem w branży optycznej jest bardzo ważne. Dobry optyk powinien wysłuchać tego co masz do powiedzenia i dostosować produkt pod Ciebie. Wielu doświadczonych optyków po kilku minutach potrafi ocenić czego tak naprawdę szukasz. Idealnie dobiorą kształt oprawki do Twojej twarzy.

Bogaty asortyment

Ważny jest tez asortyment jaki posiada salon. Czasami bywa tak że salon może nie posiadać aktualnych kolekcji wiodących producentów. Wynika to z wielu rzeczy które w ostateczności mają wpływ na klienta który jest zwyczajnie rozczarowany brakiem konkretnego modelu. Dlatego dobrze jest wybrać salon który zawsze w swojej ofercie ma aktualne kolekcje. Dzięki temu wiesz że idąc do optyka będziesz wiedział co jest teraz na topie.

Cena jest ważna ale nie najważniejsza

Trzeci element o którym warto wspomnieć to cena. Dla wielu ludzi cena jest podstawowym kryterium wyboru usługi lub produktu. Zapominamy że jakość nie zawsze idzie w parze z ceną. Czasami za profesjonalną obsługę trzeba dopłacić kilka złoty więcej. W przypadku salonu optycznego cena powinna mieć znacznie drugorzędne bowiem chodzi o nasze oczy. Na zdrowiu nie można oszczędzać.
Usługi dodatkowe

Na końcu zwróć uwagę na dodatki. Bezpłatne badanie wzroku czy sprzedaż ratalna. Nie są to bardzo ważne elementy jednak jeżeli salon posiada je w swojej ofercie wiesz że traktuje klienta poważnie i profesjonalnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.