Czemu warto wysłać swoje dziecko na kolonie lub półkolonie?

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko osiągnęło już odpowiedni wiek na to, aby mogło jechać na wakacje bez rodziców? Z pewnością obawiasz się, że może być to dla niego zbyt duże wyzwanie. Warto usiąść z dzieckiem i porozmawiać – zapytać, czy chciałoby jechać na kolonie lub półkolonie, przedstawić zalety takiego wyjazdu. Wtedy możecie podjąć decyzję razem – niech Twoje dziecko uczy się podejmowania decyzji i rozważania opcji za i przeciw.

Pierwsze wakacje, na które Twoje dziecko pojedzie bez rodziców!

Na pierwsze wakacje bez rodziców nastolatkowie jeżdżą zazwyczaj około osiemnastego roku życia, najczęściej ze swoimi znajomymi czy podczas wymian międzyszkolnych, praktyk zawodowych za granicą. Jeśli jednak Twoje dziecko nie osiągnęło jeszcze odpowiedniego wieku, aby mogło samo jechać na wakacje – możesz zaproponować mu opcję kolonii lub półkolonii.

Świetna okazja dla dziecka na zawarcie nowych znajomości

Nauka życia w społeczeństwie, relacji międzyludzkich, zawierania przyjaźni czy radzenia sobie samemu wśród obcych to niezwykle ważna część wychowania dziecka. Okazją do takiego doświadczenia są na przykład półkolonie. Na tego typu wakacje jeździ wiele dzieci, które nigdy wcześniej się nie znały, a mimo tego zawierają tam niezwykłe znajomości, a może nawet pierwsze zauroczenia! Dla dzieci z okolic Olsztyna organizowane są niezwykle ciekawe wyjazdy, na których Twoje dziecko nie tylko odpocznie od szkoły i pozna wiele nowych osób, ale także nabędzie przydatne, praktyczne umiejętności na zajęciach angażujących do działania samemu lub w grupie. 

dzieci-kolonie

Podróże kształcą – pozwól swojemu dziecku poznać nieznane do tej pory miejsca!

Z pewnością znasz powiedzenie, że podróże kształcą. To jedno z powiedzeń, którego autentyczności chyba każdy z nas doświadczył w praktyce. Wyobraź sobie sytuację, kiedy z Olsztyna jechałeś na drugi koniec Polski – z pewnością po drodze spotkała Cię jakaś niespodzianka, z którą musiałeś sobie poradzić. Być może spotkałeś osobę, która została Ci w pamięci do dziś lub zobaczyłeś miejsce, które zaparło Ci dech w piersiach. Właśnie w taki sposób kształcą podróże – wakcje to nie tylko odpoczynek – to także świetna okazja na poznanie świata, nowych ludzi, miejsc, sytuacji czy nawet innej kultury. 

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko na wakacjach nie tylko zobaczyło piękne miejsca, ale także poznało nowe osoby i nabyło ważne umiejętności – zdecuduj się na zaproponowanie mu kolonii lub półkolonii, na których organizowane są ciekawe zajęcia rozwijające, takie jak na przykład warsztaty z technik zapamiętywania. Pamięć to coś, czego używamy całe swoje życie – najpierw w szkole, a potem w pracy, dlatego ćwiczenia i rozwijanie pamięci powinny być kluczową umiejętnością u każdego człowieka. Daj swojemu dziecku szansę na rozwój i zdobycie nowych doświadczeń, z jak największym zachowaniem bezpieczeństwa. W czasach koronawirusa szczególnie obawiamy się o zdrowie swoich najbliższych, jednak nasze kolonie i półkolonie organizowane przez ośrodek z Olsztyna są w pełni bezpieczne. Podczas całego wyjazdu przestrzegamy zasad reżimu sanitarnego, aby do minimum ograniczyć ryzyko zachorowania. W przypadku, kiedy przed wyjazdem dziecko zachoruje lub trafi na kwarantannę – gwarantujemy zwrot pieniędzy!

Możliwość komentowania została wyłączona.